Ciekawostki ze świata językowych obcych

Dodane: 29-04-2015 11:27
Ciekawostki ze świata językowych obcych Warto znać język angielski! Jeśli jesteś zainteresowany kursem języka obcego, to sprawdź angielski dla dzieci wejherowo

Języki obce - ważna umiejętność

Wszyscy mamy świadomość, żeby naprawdę podnieść swoje kwalifikacje, musimy się uczyć języków obcych. I w zasadzie to nie jest istotne, czy jesteśmy humanistami, czy też ukończyliśmy politechnikę. Tak naprawdę wyjątkowo opłaca...się to wszelkiego typu ekspertom - informatykom, programistom, czy lekarzom. Nie tylko dzięki znajomości dodatkowego języka łatwiej będzie nam znaleźć pracę w kraju, ale również otworzy nam drzwi do kariery w innym państwie. Nawet jeżeli nie zamierzamy wyjeżdżać, to z pewnością czasowy staż wpłynie pozytywnie na zawartość naszego CV.


O językach - polski i czeski

Ciekawym wątkiem językoznawczym - zarówno dla polonistów, jak i dla lingwistów zajmujących się językami słowiańskimi, jest związek historyczny naszego ojczystego języka z czeskim. Jest o tyle ciekawe, że we wczesnym średniowieczu języki te niewiele się różniły. Ale rozwój kulturowy naszych południowych sąsiadów był wówczas znacznie szybszy, niż u nas. Związki z chrześcijaństwem zachodnim otwarły naszym sąsiadem drzwi, które dla nas były wówczas zamknięte. Zresztą, wystarczy spacer po stolicy Czech, w której znajdziemy sporo średniowiecznych zabytków.


O grupach językowych

Podam kilka ogólnych informacji na temat grup językowych. Warto na ten aspekt zwrócić uwagę przy wyborze kursu języka obcego. Języki nie powstawały w izolacji - w zależności od czynników historycznych, geograficznych i antropologicznych, wpływały na siebie. Często też dana grupa językowa wywodzi się od takiego języka, który obecnie jest już martwy. Za taki przykład może posłużyć łacina, która dała początek kilku współczesnym językom - włoskiemu, rumuńskiemu, portugalskiemu i paru innym.


O kursach językowych

Jeśli jesteśmy zdecydowani rozpocząć kurs języka obcego, zdecydujmy się na metodę szkoleniową, która będzie odpowiednio do nas dopasowana. Nie zamierzam wspominać o wszelkich technikach zapamietywania. Obecnie coraz większą popularność zdobywają kursy językowe on-line. To jednak może się nie sprawdzić, jeśli nie potrafimy się zmobilozować do nauki samodzielnie - kontakt z lektorem motywuje! Ważny jest też native-speaker. Dzięki temu będziemy mogli przetestować nasze umiejętności językowe i komunikacyjne.© 2019 http://okon.waw.pl/