Ciepło nie powinno być luksusem

e w cegłę szamotową, która zapewnia właściwości akumulacyjne. Wady i zalety: Powolne nagrzewanie się pomieszczeń. Równomierna temperatura w pomieszczeniu. Długie utrzymywanie ciepła. Grzejniki konwekcyjne

Ciepło nie powinno być luksusem

Grzejniki gazowe akumulacyjne

Grzejniki gazowe akumulacyjne

Może to być piec kaflowy, wyposażony w palnik gazowy zamiast spalania węgla. Także istnieją grzejniki żeliwne wyposażone w cegłę szamotową, która zapewnia właściwości akumulacyjne.

Wady i zalety:

Powolne nagrzewanie się pomieszczeń.
Równomierna temperatura w pomieszczeniu.
Długie utrzymywanie ciepła.

Grzejniki konwekcyjne

Grzejniki konwekcyjne ogrzewają pomieszczenie w wyniku przepływu masy powietrza wewnątrz radiatora grzejnika, w wyniku czego następuje jego ogrzanie. Przepływ może być grawitacyjny (wówczas powietrze przepływa w sposób naturalny, co wynika z różnicy gęstości powietrza spowodowanej różnicą jego temperatury) lub wymuszony (przepływ powietrza wymusza wentylator). Grzejniki zasilane są prądem elektrycznym lub wodą. Woda dostarczana jest instalacją centralnego ogrzewania (CO).

Wady i zalety:

?mieszanie? powietrza w pomieszczeniu,
relatywnie średnia prędkość nagrzewania pomieszczenia,
łatwość regulacji temperatury,
stabilność w utrzymaniu temperatury w pomieszczeniu,
mniejsza powierzchnia grzejnika w stosunku do grzejników radiacyjnych
(wada) większe nierównomierności w ogrzewaniu powietrza, ciepłe powietrze unosi się do góry.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ogrzewanie


Montaż żaluzji zewnętrznych

Domy położone na tych obszarach, w których występuje zimny klimat muszą być ogrzewane przez całą zimę, a czasami nawet przez jesień i wiosnę. Dlatego koszty związane z takim ogrzewaniem mogą być bardzo wysokie. Podstawowym sposobem obniżenia tych kosztów wydaje się być wyposażenie domu w odpowiednie izolacje cieplne, a wówczas będzie on mógł być skutecznie ogrzewany. Poza tym w skutecznym ocieplaniu domu mogą pomóc żaluzje zewnętrzne, które zatrzymują w budynku wytworzone w nim ciepło i ochraniają go przez napływem zimnego powietrza z zewnątrz. W ochronie domu przed wyziębieniem pomaga także założenie izolacji dachu przy jednoczesnym montażu ogrzewania podłogowego. Ważne jest również, aby postarać się o założenie szczelnych i ocieplanych drzwi wejściowych.


Obsługa kotła na ekogroszek

Obecnie bardzo często zachęca się do sięgania po ekologiczne sposoby ogrzewania domu. W trakcie takiego ogrzewania wykorzystywane są przede wszystkim środki grzewcze przyjazne dla środowiska, które nie powodują zadymiania okolic domu i wytwarzania drażniących dla ludzi zapachów. Jednymi z kotłów pozwalającymi na ekologiczne ogrzewanie domów są kotły na ekogroszek, dlatego stały się one powszechnie dostępne i mogą być kupowane w wielu sklepach z kotłami grzewczymi. Obsługa kotła na ekogroszek praktycznie ogranicza się do potrzeby dostarczania do kotła środka grzewczego i jego uruchamiania oraz wynoszenia popiołu. Niewątpliwą zaletą kotłów na ekogroszek jest wspomniana ich ekologiczność oraz wygoda związana z ich obsługiwaniem.



© 2019 http://okon.waw.pl/