Co warto wiedzieć o energetyce słonecznej?

, że nowe technologie stały się ogólnodostępne i nawet osoba, która nie posiada zbyt dużego kapitału może zaopatrzyć się w taką instalację. Wiele osób podchodzi jednak z rezerwą do fotowoltaiki. O ile w społeczeństwie kolektory sł

Co warto wiedzieć o energetyce słonecznej?

Fotowoltaika ? nowa forma pozyskiwania energii

W ciągu ostatnich nastąpił bardzo szybki rozwój wielu sposobów na pobieranie energii elektrycznej z otoczenia. To sprawiło, że nowe technologie stały się ogólnodostępne i nawet osoba, która nie posiada zbyt dużego kapitału może zaopatrzyć się w taką instalację. Wiele osób podchodzi jednak z rezerwą do fotowoltaiki. O ile w społeczeństwie kolektory słoneczne uzyskały już aprobatę, o tyle fotowoltaika jest jeszcze mniej rozpowszechniona. Jest to z pewnością kwestia świadomości na temat funkcjonowania takiego układu i zapewne z biegiem lat i ze wzrostem tej świadomości również instalacje tego typu staną się coraz bardziej powszechnie spotykane nawet w gospodarstwach jednorodzinnych.


Odnawialne źródła energii : dotacje

Programy, w ramach których możemy uzyskać dofinansowanie na zakup i montaż instalacji dotyczącej fotowoltaiki czy tradycyjnych paneli słonecznych są bardzo popularne. Wadą takich projektów jest zwykle ograniczona liczba miejsc, jednak pomimo to specjalne programy wsparcia dla osób chcących zainwestować w te nowoczesne technologie to niewątpliwie doskonały sposób na zapewnienie sobie źródła energii, które nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne. W społeczeństwie istnieje bardzo duże zainteresowanie takimi projektami, a niejedna firma zajmująca się wykonaniem i montażem instalacji fotowoltaicznych współpracuje z klientami właśnie na tej zasadzie.


O wskaźniku znaczenia ekologicznego

Wskaźnik znaczenia ekologicznego Q - wskaźnik stosowany w badaniach ekologicznych i zoocenologicznych do opisu zgrupowań zwierząt (zoocenoza).

Wskaźnik znaczenia ekologicznego spotykany jest w niektórych podręcznikach ekologicznych. Z założenia ma integrować informacje o liczebności (dominacja) i częstości (frekwencja) występowania. W badaniach faunistycznych jest dość rzadko wykorzystywany. Uśredniać się mogą wyniki: podobne wartości u gatunków rzadkich a licznych (niska frekwencja, duża dominacja) oraz gatunków pospolitych a mało licznych (duża frekwencja, niska dominacja). Niemniej jednak w obu przypadkach zakładać możemy dużą rolę ekologiczną gatunku ? w pierwszy w wyniku dużej liczebności, w drugim pospolitości występowania.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wska%C5%BAnik_znaczenia_ekologicznego



© 2019 http://okon.waw.pl/