Jak działa Google?

Dodane: 10-07-2014 08:48
Jak działa Google? Wyszukiwarka Google za każdym razem jeśli szukamy słowa kluczowe to wyświetla liczbę stron zawierającą podane słowa kluczowe. Rzecz jasna chodzi o słowa kluczowe znajdujące się na bezpośrednio stronach lub w...Wyszukiwarka Google za każdym razem jeśli szukamy słowa kluczowe to wyświetla liczbę stron zawierającą podane słowa kluczowe. Rzecz jasna chodzi o słowa kluczowe znajdujące się na bezpośrednio stronach lub w linkach prowadzących do tych stron ale tylko tych, które Google przechowuje w swoim indexie.

Jakiś czas temu zastanawiałem się jak wiele z tych tysięcy a nawet milionów stron są wartościowymi stronami a ile z nich to tylko różnego rodzaju zaplecza i strony służce w taki czy inny sposób pozycjonowaniu lub promocji innych stron.

Weźmy na przykład takie katalogi - z założenia są to strony służące promowaniu a właściwie to linkowaniu innych stron. Z tego właśnie względu w katalogach pojawia się bardzo dużo różnych słów kluczowych. Spora część katalogów jakie istnieją gdzieś w sieci w ogóle nie jest uwzględniana w indexie i wyszukiwaniu. Stanowią śmietnik służący jedynie pozycjonowaniu.

Wyjątkiem od tego są katalogi tematyczne i regionalne. Te pierwsze służą do gromadzenia informacji o stronach z bardzo konkretnej branży, umożliwiają wyszukiwanie informacji. Natomiast katalogi regionalne pomagają w odnajdywaniu firm i instytucji w określonych miastach lub regionach. pozycjonowanie śląsk
Warto rzucić okiem także na pozycjonowanie rybnik
Oprócz tego mogę jeszcze odesłać do: pozycjonowanie rybnik - moim zdaniem są to całkiem pomocne materiały.
pozycjonowanie śląsk też jest ciekawie opisany temat
Na ten temat napisali także na pozycjonowanie rybnik


© 2019 http://okon.waw.pl/