Kilka ciekawych faktów o OZE z naciskiem na energetykę słoneczną

talacje są dopiero badane i w wielu przypadkach pozyskiwanie energii z odnawialnego źródła jest dopiero na etapie badań, to jednak istnieją pewne możliwości co do praktycznego wykorzystania odnawialnych źródeł energii w gospodarst

Kilka ciekawych faktów o OZE z naciskiem na energetykę słoneczną ogniwa fotowoltaiczne sklep

Dlaczego energia słoneczna jest nam przydatna?

Odnawialne źródła energii odgrywają we współczesnej elektryce i energetyce coraz bardziej istotną rolę. Chociaż tego typu instalacje są dopiero badane i w wielu przypadkach pozyskiwanie energii z odnawialnego źródła jest dopiero na etapie badań, to jednak istnieją pewne możliwości co do praktycznego wykorzystania odnawialnych źródeł energii w gospodarstwach domowych. bardzo chętnie wykorzystywanym źródłem jest w tym zakresie na przykład energia słoneczna, która może zostać przetworzona w prąd elektryczny za pośrednictwem specjalnych paneli słonecznych. Takie rozwiązanie jest nie tylko ekologiczne, ale także i ekonomiczne, wobec czego warto zainteresować się pozyskiwaniem energii elektrycznej w ten sposób.


Fakt o fotowoltaice

Głównym surowcem do produkcji ogniw fotowoltaicznych jest wafel krzemowy, lecz nie amorficzny, ale krystaliczny. Pojedyncze ogniwo jest w stanie wygenerować prąd o mocy 1-6,97 W. W celu maksymalizacji uzyskiwanych efektów, ogniwa łączone są w moduły fotowoltaiczne (grupy ogniw w urządzeniu)1. Ogniwa są najczęściej produkowane w panelach o powierzchni 0,2 - 1,0 m?. Ogniwa te, przede wszystkim, są stosowane w technice kosmicznej. Ich zaletami są bezobsługowość oraz duża żywotność, gwarantowana na 25 lat. Oprócz tego są stosowane jako źródło zasilania samodzielnych urządzeń np. boi sygnalizacyjnych, świateł drogowych itp. Zaczynają również docierać do budowli i budynków, zwłaszcza tych oddalonych od sieci energetycznych.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fotowoltaika


o gospodarce rabunkowej

Gospodarka rabunkowa ? intensywne działanie gospodarcze, na skutek którego następuje wyrządzenie niepowetowanych szkód w zasobach naturalnych danego terytorium, a przy tym zmniejszeniu ulega użytkowa wartość gruntu, na którym się działa.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Gospodarka_rabunkowa



© 2019 http://okon.waw.pl/