Kilka ważnych spraw zębowych

ieje się w środku kanałów zębowych lekarz stomatologii nie może stwierdzić, czy poprawnie wypełnił wszystkie kanały. Czasem zdarza się, że przy wielu wypełnianych kanałach zdjęcie wykonuje się kilkukrotnie i tylko w ten sposób

Kilka ważnych spraw zębowych gabinet stomatologiczny brenna

Leczenie kanałowe, dlaczego wykonuje się zdjęcia RTG?

Poprawne wykonanie leczenia kanałowego wymaga wykonania zdjęcia RTG leczonego zęba. Bez dokładnego obrazu tego, co dzieje się w środku kanałów zębowych lekarz stomatologii nie może stwierdzić, czy poprawnie wypełnił wszystkie kanały.

Czasem zdarza się, że przy wielu wypełnianych kanałach zdjęcie wykonuje się kilkukrotnie i tylko w ten sposób można wykonać taki zabieg endodoncji w 100% poprawnie. W prywatnych klinikach dentystycznych jest to coraz częściej stosowana metoda, w przychodniach publicznych jeszcze nie zawsze sprawdza siew ten sposób wypełnienie kanału.


Strach przed wizytą u dentysty

Dzieci nie za bardzo lubią chodzić na wizyty do stomatologa, a często rodzice próbując oszczędzić dziecku strachu, przekonują, że nie będzie bolało. Problem pojawia się jak lekko zaboli, dziecko może dostać ataku paniki i histerii, bo przecież miało nie boleć.

Dlatego wiele gabinetów stara się przekonywać dzieci miłym wystrojem i przyjaznym nastawienie, że wizyta u nich nie jest rzeczą, której należy się bać. Jest to dobre podejście, bo nieleczone zęby w młodym wieku mogą zaowocować w poważne problemy z dorosłości. A strach przed dentystą zostanie na długo.


Wady zgryzu w Wikipedii

Stłoczenie ? zęby są stłoczone w wyniku zaburzenia stosunku wielkości lub ilości zębów do wielkości łuków zębowych
Szparowatość ? widoczne odstępy między zębami pojawiają się, gdy wielkość zębów jest mniejsza niż wielkość miejsca w łuku zębowym
Zatrzymany ząb ? to prawidłowo wykształcony ząb, który tkwi w łuku zębowym lub poza nim
Brak zawiązków zębowych ? po wypadnięciu zębów mlecznych, nie wyrastają zęby stałe, najczęściej dotyczy to ?dwójek? i ?piątek?.
Wstępnej oceny zgryzu może dokonać stomatolog u dziecka w wieku 2-3 lat (przy pełnym uzębieniu mlecznym). Konsultacje ortodontyczne zalecane są dzieciom w wieku 7-9 lat (pierwszy etap wymiany zębów mlecznych na stałe), a następnie w wieku 10-12 lat (ostatni etap wymiany zębów mlecznych na stałe). Leczenie wad zgryzu odbywa się za pomocą aparatów ortodontycznych: ruchomych lub stałych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ortodoncja



© 2019 http://okon.waw.pl/