Krótko i na temat: ciucholandy

rawia, że ciucholandy pozostają bardzo popularne pomimo tego, że w ich pobliżu znajduje się wiele różnych sklepów. Dlatego ciucholandy otwarte są od poniedziałku do soboty, a niektóre nawet w niedziele. Natomiast godziny pracy

Krótko i na temat: ciucholandy

Zalety korzystania z ciucholandów

Podstawową zaletą korzystania z ciucholandów jest fakt, że można w nich znaleźć praktycznie wszystkie ubrania sprzedawane bardzo tanio. Wszystko to sprawia, że ciucholandy pozostają bardzo popularne pomimo tego, że w ich pobliżu znajduje się wiele różnych sklepów. Dlatego ciucholandy otwarte są od poniedziałku do soboty, a niektóre nawet w niedziele.

Natomiast godziny pracy ciucholandów są raczej standardowe i rzadko można spotkać ciucholandy otwarte do dwudziestej drugiej czy przez całą dobę. Jednak to również jest ich atrakcją, ponieważ osoby chętne do kupienia tanich ubrań starają się jak najszybciej skorzystać z oferty konkretnego ciucholandu, żeby mogły wybrać spośród dostępnej oferty najlepsze produkty.


O historii odzieży w Wikipedii

Najstarsze ubrania tworzone były ze skór, futer, liści i trawy. Najstarsze odnalezione przez archeologów kościane igły datowane są na 30 tysięcy lat przed naszą erą (znalezisko w Rosji, w roku 1988, blisko Kostionki).

Przypuszcza się, że najstarsza odzież pojawiła się około 170 tys. lat temu.

Jednak wedle badań nad genealogią wszy ludzkiej, zrelacjonowanych przez M. Ryszkiewicza, wesz odzieżowa ewolucyjnie oddzieliła się od wszy głowowej około 42-72 tysięcy lat temu, co zdaje się świadczyć, że w tym mniej więcej czasie pojawił się ubiór jako część naszego wyposażenia kulturowego. Mowa tu oczywiście o pełnym ubiorze ze skór, w którym mogły się zadomowić pasożyty. Nie wiemy jednak, czy pewne skromne elementy ubioru, jak na przekład przepaski biodrowe czy spódniczki z liści lub traw, jakich do dzisiaj używają plemiona tradycyjne, nie pojawiły się wcześniej.

Źródło:


Definicja ciucholandu w Wikipedii

Ciucholand (także: bublownia, ciuchland, lumpeks, lumpex, szmateks, szmatland, Second-hand) ? rodzaj sklepu, gdzie sprzedawana jest używana odzież w niskiej cenie. Najczęściej sprowadzaną z zagranicy, powstała z połączenia potocznie używanego określenia ubrania (ciuch) i angielskiego słowa land (oznaczającego kraj, teren), czasem wchodząca w skład szyldu sklepowego.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ciucholand



© 2019 http://okon.waw.pl/