Kwestia wyboru DJ'a

r DJ'a?Co powinien umieć dobry DJ?Być DJ'em może być każdy, jednak nie każdy może być dobrym Djem. Sprawa jest o tyle skomplikowana, że poza konieczną znajomością sprzętu audio, potrzeba jeszcze pewnego rodzaju wyczucia. Bez od

Kwestia wyboru DJ'a Prawidłowo wybrany to podstawowa sprawa wyśmienitego przedstawienia i wspaniałej zabawy. Repertuar czy prowadzenie imprezy to elementarne rzeczy na które należy zwracać uwagę. Wybór DJ'a?

Co powinien umieć dobry DJ?

Być DJ'em może być każdy, jednak nie każdy może być dobrym Djem. Sprawa jest o tyle skomplikowana, że poza konieczną znajomością sprzętu audio, potrzeba jeszcze pewnego rodzaju wyczucia.

Bez odpowiedniej prezencji i ogólnego wrażenia osoby towarzyskiej DJ będzie kiepskim Djem, choćby miał samochód ciężarowy sprzętu. Należy pamiętać, że Dj to często też wodzirej i swego rodzaju prezenter podtrzymujący odpowiednie tempo i nastrój imprezy.

Sztuką jest też bycie elastycznym, a umiejętność dopasowania się do typu imprezy i preferencji gości jest kluczowa dla dobrego ogólnego efektu pracy. I niestety to jest coś czego nie da się nauczyć, są to cechy osobiste i to od nich zależeć będzie czy będziemy cenieni w świecie imprez, wesel i przyjęć.


Co musi mieć DJ

Czy zawód DJ'a jest prosty- cóż moim zdaniem nie, a to z jednego powodu. Ludzie maja równe gusta muzyczne i najzwyczajniej w świecie ciężko jest wstrzelić się w gusta większości. Dlatego dobry Dj powinien mieć bardzo dużą bibliotekę piosenek i gotowych miksów, aby w razie czego szybko podmienić tematykę puszczanych utworów.

Do tego dochodzi jeszcze ogólna prezencja i pewien rodzaj rozumienia tłumu, bez tego nie może się udać żadna impreza. I są to cechy, które niestety nie każdy posiada, a nabyć jest je ciężko. Pomijam oczywiście resztę potrzebnych cech takich jak: słuch muzyczny, poczucie rytmu itp. Cechy charakteru są tutaj równie ważne, o ile nie ważniejsze


Korektory dźwięku

Korektor (equalizer, EQ) ? zespół filtrów, które służą do podbijania lub tłumienia określonego zakresu częstotliwości, zmieniając tym samym barwę dźwięku.

Zastosowanie korektora jest integralną częścią procesu obróbki i miksowania dźwięku podczas rejestracji żywych muzyków, ścieżek akustycznych, dźwięków syntetycznych czy samplowanych.

Korektory są stosowane do kształtowania ogólnego brzmienia, korygowania specyficznych problemów częstotliwościowych oraz mieszania brzmień różnych dźwięków czy instrumentów. Istnieje kilka typów korektorów, najpowszechniejszymi są korektory graficzne i parametryczne

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Korektor_(akustyka)



© 2019 http://okon.waw.pl/