Kwestie urodowe - jakie pojęcia musisz znać

jak i się czuć. Takie zabiegi wykonywane w profesjonalnych salonach kosmetycznych mogą zdziałać prawdziwe cuda. Wystarczy skorzystać już z podstawowego pakietu, aby przekonać się jak szybko możemy poczuć się lepiej: świeżo, lekko

Kwestie urodowe - jakie pojęcia musisz znać

Na poprawę humoru

Nie wiesz jak poprawić swoje samopoczucie? Może warto zafundować sobie pakiet różnego rodzaju zabiegów na ciało, dzięki którym będziemy zarówno dobrze wyglądać, jak i się czuć. Takie zabiegi wykonywane w profesjonalnych salonach kosmetycznych mogą zdziałać prawdziwe cuda. Wystarczy skorzystać już z podstawowego pakietu, aby przekonać się jak szybko możemy poczuć się lepiej: świeżo, lekko, odprężeni i zrelaksowani. Do tego możemy sprawić sobie przyjemność odwiedzając fryzjera i robiąc coś dla swoich włosów. Nowa fryzura to zawsze dobry sposób na poprawienie humoru, z którego warto od czasu do czasu korzystać.


Od 2011 roku towarzystwo to certyfikuje

Medycyna estetyczna do Polski dotarła w latach 90. XX w. Przy Polskim Towarzystwie Lekarskim powstała w tym okresie Sekcja Medycyny Estetycznej, pierwsza rodzima organizacja na rzecz popularyzacji medycyny estetycznej w środowisku medycznym i poza nim. Wniosek o jej utworzenie złożono do PTL w 1993 roku. Od 2010 roku Sekcja Medycyny Estetycznej PTL funkcjonuje jako Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Od 2011 roku towarzystwo to certyfikuje lekarzy medycyny estetycznej według ściśle określonych kryteriów. Jedną z organizacji skupiających lekarzy medycyny estetycznej w Europie jest Międzynarodowy Związek Medycyny Estetycznej (fr. Union Internationale de Médecine Esthétique (UIME)) z siedzibą w Paryżu. Powstało ono jeszcze w latach 70. XX wieku i funkcjonuje do dziś, zrzeszając ponad 20 towarzystw medycyny estetycznej z różnych krajów, w tym polskie (od 1995 roku).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Medycyna_estetyczna


Dermatologia - historycznie

Schorzenia skórne budziły zainteresowanie lekarzy już w epoce starożytnej. Wyraźnie dostrzegalne gołym okiem były przedmiotem dociekań medyków greckich i rzymskich. Szczególnego znaczenia nabrał ogląd zmian skórnych w czasach rozprzestrzeniania się trądu i dżumy (szczególnie okres średniowiecza z epidemią czarnej śmierci). Wczesne wykrycie zmian występujących w ostrych chorobach zakaźnych mogło decydować o losach całej społeczności. Jednak przez całe stulecia ani nie wyodrębniono nauki o chorobach skórnych ani nie tworzono odrębnych technik badawczych. Dopiero narodziny anatomii patologicznej i zastosowanie mikroskopu (XVIII i XIX wiek) otworzyło drogę nowoczesnej dermatologii.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dermatologia



© 2019 http://okon.waw.pl/