Prestiżowa podróż

i Łacińskiej taxi colectivo) ? środek transportu drogowego w wielu częściach świata, zwłaszcza w krajach rozwijających się (choć nie tylko). Często ? z powodu braku komunikacji publicznej w danym rejonie ? jest to jedyny sposób po

Prestiżowa podróż

Wikipedia o taksówce zbiorowej

Taksówka zbiorowa (ang. share taxi, także: bush taxi, w Rosji i innych krajach byłego ZSRR ?marszrutka? ? od marszrutnoje taksi, w krajach Ameryki Łacińskiej taxi colectivo) ? środek transportu drogowego w wielu częściach świata, zwłaszcza w krajach rozwijających się (choć nie tylko). Często ? z powodu braku komunikacji publicznej w danym rejonie ? jest to jedyny sposób poruszania się na duże odległości dla osób niedysponujących własnym środkiem transportu.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Taksówka_zbiorowa


Transport taxi

Transport taksówką to jedna z najchętniej wybieranych form transportu miejskiego, szczególnie w porze nocnej. Okazuje się, że nieraz dojazd w określone miejsce jest możliwy tylko dzięki taksówce, a komunikacja miejska, która obsługuje dany teren podczas pory nocnej to zdecydowanie bardziej czasochłonne rozwiązanie. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na skorzystanie z usług firm zajmujących się przewozem taksówkami.

Co prawda, przejazd taksówką nie należy do zbyt tanich form transportu, szczególnie w dużych miastach, jednak jeśli potrzebujemy przedostać się w inne miejsce w kilka osób, koszty mogą po podzieleniu okazać się naprawdę znośne. Stąd też taksówki są bardzo chętnie wybierane przez pasażerów podróżujących porą nocną.


z Berlinem Czerniachowskiem Elblągiem Królewcem Hamburgiem

Liczba odprawianych pasażerów klasyfikuje Port lotniczy w Gdańsku jako port lotniczy regionalny główny i jest to obecnie 3. polski port lotniczy za warszawskim lotniskiem Chopina, oraz krakowskimi Balicami.

Gdańsk posiada cywilny port lotniczy od 1919. Pierwszy port powstał na bazie dotychczasowego lotniska wojskowego w Gdańsku-Wrzeszczu, w ówczesnej dzielnicy Danzig-Langfuhr. W okresie międzywojennym obsługiwał on połączenia m.in. z Berlinem, Czerniachowskiem, Elblągiem, Królewcem, Hamburgiem, Leningradem, Lwowem, Malborkiem, Moskwą, Olsztynem, Słupskiem, Szczecinem i Warszawą; po II wojnie światowej: z Bydgoszczą, Katowicami, Krakowem, Rzeszowem, Szczecinem, Warszawą i Wrocławiem.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Port_lotniczy_Gdańsk_im._Lecha_Wałęsy



© 2019 http://okon.waw.pl/