Podróż samolotem jest coraz bardziej popularne, ale czasami jest problem z przedostaniem się na nasze lotnisko. Dlatego warto mieć numer na i nie przejmować się czym zdążymy na odprawę.

Transport kolejowy

transport osobowy ŁódźWedług danych statystycznych ilość przetransportowanych osób transportem kolejowym w latach 1995-2013 jest coraz mniejsza.

I nie zapowiada się, aby to się zmieniło- biorąc pod uwagę negatywne zdanie Polaków o PKP i pochodnych spółkach transportu kolejowego. W tych latach odnotowano spadek pasażerów z ponad 26 tys.

na 16 tys.
Skąd tak dramatyczny spadek? Można się domyślać, że chodzi o coraz niższą jakość oferowanych przez PKP usług.
Spóźniające się pociągi i rozlatujące się przedziały na pewno nie działają korzystnie na wizerunek Polskiej kolei.

Dlatego potencjalni pasażerowie wybierają inne środki transportu nawet na długich trasach: autobusy, taksówki lub nawet autostop.

Po co nam taksówki?

Taksówki ratują życie imprezowiczom, którzy nie mają jak wrócić do domu.

Kiedy odjechał już ostatni autobus, a z przyczyn oczywistych nie możesz poprowadzić własnego pojazdu, to jedyną opcją jest taxi.

Takie nocne kursy są często droższe od tych w ciągu dnia, jednak nie ma w tym nic dziwnego.

Każdy chociaż raz korzystał z taksówki podczas wszelkich awaryjnych sytuacji - albo samochód nam się zepsuł, albo nie mamy własnego, a potrzebujemy dojechać do lekarza, albo na lotnisko.

Biorąc pod uwagę jak wielu Polaków wyemigrowało, to coraz potrzebniejszą usługą jest transport na lotnisko - ci, którzy przyjeżdżają z zagranicy odwiedzać swoją rodzinę, nie zabiorą przecież swojego samochodu.

O taksówce zbiorowej

transport osobowy Łódź
Taksówkami zbiorowymi są zazwyczaj prywatne samochody osobowe lub minibusy.
Ten środek transportu różni się od zwykłych taksówek faktem zabierania wielu pasażerów, z góry ustalonym celem podróży (każdy kierowca zwykle wozi pasażerów tylko na jednej trasie) oraz zapewnianiem komunikacji na trasach międzymiastowych, a czasem także międzynarodowych. Od autobusów w transporcie publicznym taksówki zbiorowe różnią się natomiast brakiem ustalonego rozkładu jazdy - taksówki zbiorowe odjeżdżają, kiedy znajdzie się komplet pasażerów (czasem czeka się nawet cały dzień, jednak na często uczęszczanych trasach jest to wydajne rozwiązanie).Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Taksówka_zbiorowa.
Dodane: 29-12-2015 09:53

Tagi: łódź transport motoryzacja taxi taksówka

Widok do druku:

transport osobowy Łódź

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: