wynajem autokarów katowice

Podróże krajowe czasami są ciężkie, zwłaszcza przy zorganizowanej wycieczce, zdarza się, że jest konieczność zamówienia dodatkowego transportu. Należy mieć kontakt na .

Czemu warto wybrać autokar

wynajem autokarów katowiceSą sytuacje w których autokar jest wręcz niezastąpiony.
Wyobraźmy sobie podróżującą pociągiem czy PKS-em wycieczkę szkolną- około 30 dzieci w wieku gimnazjalnym jedzie razem z innymi pasażerami. Do tego dochodzi kwestia organizacji i ewentualnych przesiadek, a to już bardzo komplikuje sprawę.

Po prostu na takie wycieczki wynajmuje się autokar, ewentualnie bus dla mniejszej ilości osób.

Jest to po prostu wygodne i bezpieczniejsze niż podróż komunikacją miejską, która owszem jest potrzebna, ale nie do tego typu transportu osób.

Nowy napęd

Szykuje się nowy przełom w dziadzinie napędzania pojazdów- napęd hybrydowy.

To połączenie zalet silnika spalinowego oraz elektrycznego- podczas jazdy mały silnik spalinowy ładuje baterie do napędzającego pojazd silnika elektrycznego. To rozwiązanie jest bardzo wydajne i tańsze niż większość obecnych napędów czysto spalinowych.

Czy to możliwe że niedługo autobusy będą w ten sposób napędzane? Całkiem prawdopodobne, tak samo jak i inne pojazdy.

Miejmy tylko nadzieję, że w związku ze zmniejszeniem kosztów eksploatacji zmniejszeniu ulegną też ceny biletów i przejazdów autokarami.

Encyklopedia: Autobus przegubowy

Autobus przegubowy (zwany inaczej autobusem członowym, pot.

przegubowiec) ? pojazd silnikowy składający się z dwóch sztywnych części jezdnych, które są ze sobą połączone przez część przegubową.

W pojazdach tego typu istnieje przejście między pomieszczeniami dla pasażerów znajdujących się w obu sztywnych częściach pojazdu.
Część przegubowa pozwala pasażerom na swobodne przemieszczanie między obydwiema sztywnymi częściami pojazdu. Obydwie części nie mogą funkcjonować bez siebie nawzajem.
Łączy się je lub rozłącza tylko w serwisie.Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Autobus_przegubowy.

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: