Ciekawe fakty na temat drewna

any mebel, i mieć coś lepszej jakości. Bo cena to nie wszystko - meble się po prostu zużywają i psują, a takich z płyty wiórowej nie da się już naprawić - pęknięta konstrukcja oznacza, ze rzecz trzeba już wyrzucić, a prawdopodobie

Ciekawe fakty na temat drewna

O kwestiach ekonomicznych

Czy warto urządzać wnętrze tanimi meblami z sieciówki? W krótkim okresie czasu, pewnie i warto. Jednak często ekonomiczniej jest wydać więcej na dany mebel, i mieć coś lepszej jakości. Bo cena to nie wszystko - meble się po prostu zużywają i psują, a takich z płyty wiórowej nie da się już naprawić - pęknięta konstrukcja oznacza, ze rzecz trzeba już wyrzucić, a prawdopodobieństwo takiego uszkodzenia jest większe. Dlatego czasem warto przemyśleć kwestie budżetowe - może warto poczekać trochę, zaoszczędzić i kupić mebel lepszej jakości, który naprawdę posłuży nam latami? Pamiętajcie - macie wybór, jednak nie zawsze pierwsza myśl jest najlepsza.


Dlaczego drewno

Naturalne materiały, czyli co? I dlaczego drewno jest lepsze niż tańsze odpowiedniki? Po pierwsze - nie zawsze drewniane meble są droższe - mozna postawic na zakup mebli z surowego drewna i własnoręcznie je wykończyć. Po drugie - drewno jako surowiec meblowy jest z nami od zawsze - ciężko sobie wyobrazić wnętrze sprzed kilkudziesięciu lat z meblami z płyty wiórowej. Po trzecie - takie meble stanowią same w sobie większą wartość - łatwiej je naprawić, łatwiej zmienić ich wygląd (drewno mozna bejcowac, lakierowac, olejowac, malowac) i łatwiej je odsprzedać. Po czwarte - jest to materiał ekologiczny. Nie wymaga wysokiego przetworzenia, jest z surowca odnawialnego. Te cztery powody nie są oczywiscie jedyne, ale warto o nich pamiętać.


Cytat z Wikipedii, hasło: Drewno (technika) Wady i zalety drewna

W Polsce, w grodzie Biskupin wszystkie domy, urządzenia obronne i wiele przedmiotów wyposażenia i codziennego użytku były wykonane z drewna.

W drewnie rozróżniamy trzy zasadnicze przekroje:

Drewno jest materiałem niejednorodnym pod względem budowy. Posiada liczne wady, anomalie, uszkodzenia lub inne wrodzone i nabyte cechy, które obniżają jego wartość techniczną i ograniczają zakres użyteczności, ale jednocześnie mogą podnosić jego walory ozdobne. Z punktu widzenia przerobu surowca drzewnego, drewno powinno mieć kształt walca, równomierną słoistość, przebieg włókien równoległy do podłużnej osi, oraz nie powinno mieć sęków (gałęzi).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Drewno_(technika)



© 2019 http://okon.waw.pl/