Olejki kosmetyczne, dla kogo?
Wyciąg z olejków roślinnych, na przykład z rośliny Arganowca, są bardzo zdrowe dla naszej skóry i powinniśmy je stosować zamiast komercyjnych kosmetyków, które zawierają parabeny, sztuczne dodatki lub barwniki, które mogą wpływać drażniąco na naszą skórę.
Olejki organowe czy olejek z Czarnuszki są polecanymi kosmetykami przez różne sławne osoby, w tym przez gwiazdy Hollywood. Naturalne olejki stają się coraz bardziej popularne w Europie, a wywodzą się z orientalnych krajów, w tym z Maroko. To właśnie z tych krajów ściąga się te olejki, które są tam produkowane od pokoleń, co jest gwarancją najwyższej jakości.
Olejki lotne pozyskuje się na skalę
Olejki lotne pozyskuje się na skalę przemysłową ze świeżych bądź suszonych roślin. Są wyodrębniane z odpowiedniego surowca roślinnego najczęściej przez destylację z parą wodną lub ekstrakcję. Są stosowane, wraz z innymi substancjami zapachowymi, w perfumiarstwie (perfumy, woda kolońska). Olejki lub całe rośliny olejkodajne są też wykorzystywane jako przyprawy, środki terapeutyczne (ziołolecznictwo) oraz w aromaterapii.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Olejki
Kosmetyki Środki do zmiany wyglądu w internetowej encyklopedii
Środki te służą do nadawania określonym częściom ciała przyjemnego zapachu lub zapobiegania wydzielania się nieprzyjemnych woni. Zalicza się do nich:
Są to środki, które służą do świadomej, nienaturalnej, tymczasowej zmiany wyglądu. Zalicza się do nich:
Istnieją metody do trwałej zmiany wyglądu takie jak np: makijaż permanentny, przeszczepy skóry, przeszczepy włosów, oraz bardziej drastyczne operacje plastyczne, jednak na ogół nie zalicza się ich do środków kosmetycznych, choć granica między zabiegami upiększającymi i kosmetykami jest bardzo płynna.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kosmetyki