Tradycyjność kontra nowoczesność - w firmie

tnym (zdrowie, rozrywka, rodzina, duchowość). Idea work-life balance powstała na przełomie lat 70. i 80. XX wieku1. Jest odpowiedzią na pojawiające się problemy społeczne, takie jak pracoholizm czy wypalenie zawodowe. Ideałem j

Tradycyjność kontra nowoczesność - w  firmie

Co to jest work-life balance?

Work-life balance - koncepcja zarządzania czasem, stawiająca za cel odnalezienie równowagi pomiędzy "pracą" (kariera i ambicja) a życiem prywatnym (zdrowie, rozrywka, rodzina, duchowość).

Idea work-life balance powstała na przełomie lat 70. i 80. XX wieku1. Jest odpowiedzią na pojawiające się problemy społeczne, takie jak pracoholizm czy wypalenie zawodowe. Ideałem jest stan, w którym wszystkie działania są zgodne z naszymi podstawowymi wartościami i służą naszej wizji i celom.

Zgodnie z ideą WLB, pracodawca powinien doceniać swojego pracownika i dbać o jego dobre samopoczucie i zadowolenie z pracy.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Work-life_balance


Definicja wydajności pracy

Wydajność pracy jest najczęściej obliczana jako realny PKB podzielony przez liczbę pracowników lub liczbę przepracowanych godzin pracy. Produktywność pracy rośnie, jeżeli realny PKB zwiększa się szybciej, niż liczba pracowników (przepracowanych godzin).

Zmiany wydajności pracy w dużym stopniu zależą od wahań cyklu koniunkturalnego. Kierunek zmian produktywności pracy jest z reguły zgodny z kierunkiem cyklu tj. produktywność pracy rośnie w okresie koniunktury, a maleje w okresie recesji1. W przypadku osłabienia gospodarczego spadek produkcji jest bowiem szybszy od spadku zatrudnienia. Z kolei wzrost wydajności pracy bywa szczególnie szybki w pierwszym roku wychodzenia z recesji, gdy przedsiębiorstwa z reguły wciąż zachowując ostrożność, jeżeli chodzi o zwiększanie zatrudnienia.

Różnice we wzroście wydajności pracy mogą również wynikać ze stopnia rozwoju rozwoju gospodarczego kraju, a także struktury jego gospodarki i związanych z tym różnic sektorowych (m. in. wzrost produktywności pracy jest z reguły wyższy w przemyśle, niż w usługach; duże przedsiębiorstwa, zwłaszcza produkcyjne, cechują się wyższą wydajnością pracy, niż małe.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wydajno%C5%9B%C4%87_pracy


Czy wirtualne biuro to dobry pomysł ?

Wirtualne biura to działalność, która polega na obsłudze wszelkiej poczty przez kompetentnych pracowników. Pozwala to zmniejszyć koszty związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Wirtualne biura to świetna propozycja przede wszystkim dla osób, które prowadzą jednoosobowy biznes i potrzebują środków finansowych na rozwijanie działalności. Zlecenie obsługi poczty i połączeń telefonicznych jest bowiem dobrym sposobem na zmniejszenie liczby obowiązków czy też zrezygnowanie z pracownika, który zajmował się do tej pory sprawami administracyjnymi. Prowadzenie wirtualnego biura jest bardzo dobrym pomysłem szczególnie z tego względu, że za pośrednictwem Internetu mamy dostęp do naszego biura.



© 2019 http://okon.waw.pl/